Alarm Sistemleri Alırken Dikkat Etmeniz Gereken İpuçları

Home » Paradox Teknik Destek » Genel » Alarm Sistemleri Alırken Dikkat Etmeniz Gereken İpuçları
İPUÇLARI

1) Kaç tane bölgeye ihtiyacınız var? Evinizin düzenine (örneğin: Yaşam Salonu için Bölge 1, Mutfak ve Arka Bahçe için Bölge 2, Ana Yatak Odası için Bölge 3, Çatı İçin Alan 4) göre nasıl bölümlere ayrılmak istediğinize bağlı olacaktır.

2) Ses özelliğini etkinleştirmek için VDMP3 Ses Modülü Kartı ekleyebilirsiniz. Bu, önceden kaydedilmiş mesajları kullanarak hırsız, panik veya yangın alarmını bildirmek için en fazla 5 telefon numarası arayabilen (Takılı Ses Modülüdür)

3) Hareket Dedektörü’nü takmak istediğiniz yer.

4) Kurulumcunuzdan kablolar döşerken yüksek kaliteli kablo (Tam Bakır) ve boru hattı / muhafaza borusu kullanmasını isteyin. Güvenlik açısından maliyeti düşürmemeye çalışın!

5) Yapım / tadilat sırasında kablolarınız hasar görürse; Endişelenmeyin çünkü Paradox Alarm Sistemi modüler! Bu, Paradox’u güvenilirliği ve düşük getiri oranlarının yanı sıra sevmemizin nedenlerinden biridir. Arızalı sensörü değiştirmek için bir kablosuz alıcı ve verici modülü takarak kablo onarımı sorununu giderebilirsiniz.

6) Ev alarm sisteminizi düzeltmek için iki farklı tarafla (örneğin, ana yüklenici, alarm uzmanı tarafından kablo sonlandırma ve programlama koyar) devreye sokmayı planlıyorsanız, lütfen ana yüklenicinizden her kabloyu doğru bir şekilde ETİKETLEME yapın. Bu, pürüzsüz ve kolay fesih sağlamak için, aksi takdirde ekstra iş için hesabınıza ücret tahsil edilecektir.

KABLOLU ALARM SİSTEMLERİ Eviniz veyahut iş yerinizi yeni oluşturuyorsanız mutlaka bizden bir keşif için personel isteyiniz. Personelimiz evinizde veyahut iş yerinizde yapacağı keşif yapıp hangi noktalara ne tür dedektörler konulması konusunda projeyi çıkaracaktır. Elektrik alt yapınız hazırlarken elektrik firmanıza ya da firmamıza hırsız alarm sistemi kablolamasını projeye uygun olarak yaptıra bilirsiniz. Dekorasyonu yapılmış ve bitmiş ise ve maliyeti daha uygun olduğu için kablolu hırsız alarm sistemi kullanmak istiyorsanız. Teknik servisimiz son derece ince ve zarif göze batmayan kablo kanalları kullanarak sisteminizin alt yapısını hazırlayıp alarm sistemini çalışır halde teslim edecektir.

Hırsız Alarm Sistemi kurulduktan sonra en önemli olan nokta alarm sisteminden gelen sinyallerin takip edilmesi ve gerekli kişi ve yetkililere haber verilmesidir. Hırsız Alarm Sistemi ) telefon yada GPRS/GSM sistemi ile bilgi gönderir. Bu bilgilerin doğru değerlendirilmesi amacı ile bir bilgi formu doldurulur. Bu bilgi formunda; kurulmuş olan bir hırsız alarm sisteminin ev veyahut işyeri olup olmadığı. Sistemde hangi dedektörleri nerelerde kullanıldığı. Hırsızlık, Panik, Yangın, Sağlık, Sabotaj gibi hangi konularda hizmet alacağı. Çalışma ve yaşam saatlerinin belirlenmesi. Ne zaman kapanıp ne zaman açılacağı ( Açma Kapama Takibi ) Kimlerin bu sistemi kullanacağı ve kullanıcı bilgileri. Alarm anında kimlere haber verileceği ve operatörün nasıl yönlendirilmesi istenildiği gibi bilgiler forma doldurularak Güvenli Hayat Merkezine gönderilmektedir. Bu noktadan sonra hırsız alarm sistem kullanıcılarına sistem kullanımı ile eğitim verilerek sistem teslim edilmektedir.

About the author: admin
Paradox Alarm Sistemleri Satış, Montaj ve Serisi.