Cctv Kamera Güvenlik Sistemleri hakkında bilgiler

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri sitemizde yer alan en popüler hizmetlerimizdendir. Evinizin veya iş yerinizin etrafında güvenlik kameraları kurmak son derece yararlı olabilir. Birçok hırsızlık ve diğer cezai faaliyetler güvenlik kameralarında yakalanır. Davanızı mahkemede kanıtlamanız gerektiğinde bu cihazlar inanılmaz derecede faydalıdır. Video kanıtlarına itiraz etmek neredeyse imkansızdır ve kaydedilen görüntüler kurbansanız yasal bir soruşturmada tüm herşeyi değiştirebilir. Güvenlik kamera sistemleri sadece bunları yapmakla kalmıyor!

Güvenlik kameraları ayrıca, yangına ilişkin kesin bir kanıt sunabilir ve başarılı sigorta talepleri yapmanıza yardımcı olabilir. Birçok insan güvenlik kameralarını kuruyor, böylece evlerinde ve işyerlerinde her gün rastgele olayları yakalayabiliyorlar. Bu cihazlar harika ve güvenliği artırmak için son derece önemli. Kamera sistemleri, güvenlik alarmları ile birlikte kullanıldığında olayı anında tespit etmenize olanak sağlıyor. Gelişmiş kamera sistemleri sayesinde telefonunuzdan bile sürekli olarak ne olup bittiğini takip edebilme imkanınız bulunuyor. Bazı kişiler kamera sistemleri ile çalışanlarını takip etmeyi tercih edebiliyor. Bu sayede işi aksatıp aksatmadığını veya para çalıp çalmadığını öğrenebiliyorlar.
Firmamız tarafından desteklenen izleme hizmetleri güvenlik kamera sistemlerinin çoğu bir IP (internet protokolü) ağı etrafında inşa edilmiştir. Kameralar yerel IP ağına kablosuz WIFI veya kablolu bir ethernet bağlantısı kullanarak bağlanır. Bunu göz önünde bulundurarak, kameralara rutin olarak IP kameralar denir. Son kullanıcı daha sonra kameralarını görüntülemek için uygun hizmete erişir. Ayrıca kayıt programları oluşturabilir, bildirimler ayarlayabilir ve hatta kameraların belirli sistem olaylarıyla otomatik olarak kayıt yapmasını sağlayacak şekilde otomasyonlar ayarlayabilirler. TC2 veya ADC Mobil Uygulamasını kullanarak kameralarınızın canlı yayınını her yerden görüntüleyebilirsiniz.

Bir güvenlik kamera sistemi kullanmak için video izleme servisine ihtiyacınız olacaktır. Bu, ev veya iş yerleri için video gözetimi isteyen kullanıcılar için mükemmeldir ve bunun ötesinde güvenlik önlemi yoktur. Gelişmiş sensörler sayesinde anlık olarak ne olup bittiğini görebilir ve müdahale edebilirsiniz. Kamera sistemleri ve güvenlik alarm sistemleri bulunan bir işyerine hırsız girmesi imkansızdır.

Size en uygun kamera sistemleri için bizi şimdi arayın 444 22 74.

KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Günümüz koşulları, mekanların güvenli olmasını ve işletmelerde verimliliğin arttırılmasını zorunlu hale getirmiştir. Kamera Güvenlik Sistemleri ile pek çok bölgenin aynı anda izlenerek videoya kaydedilmesi sayesinde, çalışanların kontrolünün sağlanması, verimliliğin artırılması, olası tehlikelerin gecikmesiz algılanması ve müdahale edilmesi imkanına sahip olunabilmektedir.

Kapalı devre kamera sistemleri (CCTV) ağacında birçok farklı özelliklere ve çalışma prensibine göre değişiklik gösteren dallar yer almaktadır. Bu dallar Analog ve IP kamera sistemleridir.

paradox-kamera-guvenlik-sistemleri
paradox-kamera-guvenlik-sistemleri

Analog CCTV / Kamera Sistemleri

Görüntünün analog olarak aktarıldığı yani dijital kayıt cihazı / dvr kullanılarak kameradan gelen video bilgisinin çözümlendiği bir yoldur. Kayıt sistemi dvr içerisinde yer alan bir depolama aygıtı / harddisk üzerine yapılmaktadır. Kablo alt yapısı olarak ise 2+1 ya da ses özelliği kullanılacak ise 4+1 ile sağlanmaktadır. Bütçe açısından da bakıldığında gayet ekonomiktir fakat IP kamera sistemleri teknolojisi için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

Güvenlik kameraları arasında hemen hemen olmazsa olmaz özelliklerden biri halindedir. IR kamera modeli olarak da duyabilirsiniz, gece görüşlü kameraları. IR açılım olarak, Infrared Radiation / Kızılötesi Radyasyon anlamlarını taşımaktadır. Çoğunlukla hırsızlık olaylarının gece yaşandığını düşünecek olduğumuzda, bir güvenlik kamerasının gece görüş özelliğinin olması gerektiğini muhakkak isteriz.

Güvenlik kameralarında, neredeyse gece görüş özelliği hemen hemen tümünde bulunuyor. Çünkü mekan izleme konusunda gece / gündüz ayırımı yapmaksızın, görüntülerin izlenmesi ve de kaydedilmesi gerekli. Tüketicinin bu isteği üzerine, kameralar üzerinde belli sayılarda  yer veriliyor. IR ledlere aydınlık ve karanlık ortam bilgisini ise ışık seviyesi mantığı ile sensör iletiyor. Bu sayede gündüz / aydınlık ortamlarda IR ledler aydınlatma sağlamazken, karanlık bir ortamda siyah ve beyaz da olsa görüntü almamıza imkan sağlar.

Gece ya da karanlık ortamlarda IR ledlerin de akım (amper) çekeceği hesaplanarak, sisteme uygun ve yüksek besleme değeri kullanılmalıdır. Aksi halde iyi bir gece görüş sağlanamayacağı gibi görüntü kirliliğine de maruz kalınabilir. Gece görüş mesafesi, bir güvenlik kamerası için önemli bir unsur ve görüntülenmesini istediğimiz objenin uzaklığı düşünülerek, uygun kamera lensinin de seçilmiş olması gerekir.

Tavsiye Edilen Yazılar