ev-icin-hirsiz-alarm-sistemleri

Pek çok fiziksel sistem, 7/24 profesyonel izleme veya hücresel, sabit hat veya pil yedekleme gibi diğer hizmetlerle birlikte gelir ve bu, elektrik kesintisi sırasında sistemi açık tutar. Alarm sistemleri nadiren doğrudan acil durum hizmetleri gönderme merkezlerine bağlanır. Bunun yerine, alarm şirketinin izleme merkezine bir uyarı gönderilir ve bu merkez, acil durum hizmetlerinin aranıp aranmayacağını belirler.

Bu çağrı cevaplanırsa, merkez çalışanı, kişinin baskı altında olmadığını doğrulamak için “güvenli kelime” veya şifre ister. Arama cevaplanmazsa veya güvenli kelime verilmezse, izleme merkezi, yangın / polis / tıbbi yardım için uygun acil durum hizmetleri gönderme merkeziyle iletişime geçecektir.

Ev Güvenlik Sistemleri Türleri

Birkaç ana ev güvenlik sistemi türü vardır:

Kendin Yap

Kendin-yap ev güvenlik sistemlerinde, kullanıcı bunu kendileri kurulum yapabileceği ekonomik sistemlerdir. Caydırıcı amaçlı çok etkili alarm sistemleridir kurulumları da kolay olan sistemlerdir.

Profesyonel Sistem

Profesyonel bir ev güvenlik sistemi iki şeyden biri anlamına gelebilir. Birincisi, profesyonel kurulum anlamına gelebilir, yani ekipmanı bir teknisyen kurar. Ya da ikincisi, profesyonel izlemeye sahip bir sistem anlamına gelebilir, yani bir ekip, çağrı merkezlerinden gelen uyarılara yanıt verir. Yine, profesyonel olarak izlenen bazı sistemler de kendi kendine izlenebilir veya DIY kurulabilir, bu nedenle bu kategoriler ikili değildir.

Kablolu Alarm

Kablolu bir güvenlik sistemi, kapı, pencerelere takılan küçük manyetik kontaklar ve hareket dedektörlerimizi panelimize bağlamak için kablo kullanmamız gerekmektedir.

Kablosuz Alarm

Kablosuz alarm sistemlerinde ise sadece panele ve sirene elektrik bağlayarak diğer aksesuarları kablosuz kullanabildiğiniz sistemlerdir. Minimum kablo kullanımı olduğu için kurulumları da çok kolaydır. Ev veya işyeri dekorasyonlarınızda bozulmada oluyor.

guvenlik-sistemleri-nasil-calisir
guvenlik-sistemleri-nasil-calisir

Güvenlik Sistemleri Nasıl Çalışır?

Ev güvenlik sistemlerinin çoğu için, tüm bileşenler bir baz istasyonuna bağlanır. Oradan, bir mobil uygulamaya bağlanarak her şeyi uzaktan izlememizi ve kontrol etmemizi sağlıyorlar. Sistemlerin çoğu, telefonlarımıza bağlanmak için Bluetooth veya Wi-Fi veya hücresel kullanır.

Diğer sistemler, elektrik kesintileri durumunda bir sabit hat veya pil yedeği almayı tercih eder. Dışarı çıktığımızda, güvenlik sistemimizi devreye alıyoruz. Eve döndüğümüzde, şifremizi bir tuş takımına girerek, bir sesli komut kullanarak, bir anahtarlığa basarak veya uygulamamızı kullanarak devre dışı bırakıyoruz. Sistemimiz devre dışı bırakıldığında, sensörlerin hiçbiri kapanmaz ve kameramız otomatik olarak kaydı durdurur.

Alarm İzleme Nasıl Çalışır?

Öyleyse birisi bizim silahlı alarm sistemimizi çalıştırırsa ne olur? Sensörlerimiz, mobil uygulamamıza bir mesaj gönderen baz istasyonumuzla anında iletişim kurar. Sisteme, uygulamaya ve telefonumuzun ayarlarına bağlı olarak, bir e-posta bildirimi, bir metin bildirimi veya uygulama içinde bir bildirim alırız.

Oradan, ne olup bittiğinin görüntülerini canlı yayınlıyoruz ya da kameranın önündekiyle konuşmak için kameramızın iki yönlü sesini kullanıyoruz. Bir izinsiz giriş olduğunu fark edersek polisi ararız. Günün her saati etrafta hiç kimsenin evinin güvenliğiyle başa çıkamayacağını anladığımız için 7/24 profesyonel izleme almanızı öneririz.

Tavsiye Edilen Yazılar