ev-kapi-alarmi-fiyatlari

Hırsızlık, gasp gibi olayların yaşanıyor olması insanları birtakım önlemler almaya yöneltiyor. Güvenliğin önemli bir konuma sahip olduğu şu dönemlerde evinizi veya işyerinizi korumanın en doğru yolu ev kapı alarm sistemleridir. Ev kapılarına monte edilen alarm sistemleri, hem sizin hem de sevdiklerinizin can ve mal güvenliğini sağlıyor. Çok farklı amaçlar ve farklı alanlarda tercih edilebilecek alarm sistemleri bulunur. Bu sayede bütün özel alanlar en doğru şekilde korunmuş olur.

Neden Ev Kapı Alarmı?

Son dönemlerde hızla artan hırsızlık olayları ev sahiplerini büyük bir paniğe ve endişeye sürüklüyor. Bunun olmaması için kapılara alarm sistemleri taktırmak gerekir. Hırsızlar genellikle kapı, cam, balkon gibi alanları kullanarak eve girmeye çalışırlar. Özellikle de kapıları çok tercih ederler. Kapı kırma, kilidi bloke etme gibi birtakım girişimlerde bulunurlar. İşte alarm sistemleri tam bu esnada devreye girer.

Kapıda herhangi bir zorlama ve temas olduğu anda sirenler çalmaya başlar. Buda çevredekileri hırsızlık riskine karşı uyarır. Caydırıcı etkisi oldukça fazla olan alarm sistemleri, hem ev de hem işyerinde tercih edilebilir.

Kapı alarm sistemleri sadece kapılarda değil balkon, pencere gibi alanlarda da kullanılır. Böylece evdeki değerli eşyalar ve en önemlisi sevdikleriniz korunmuş olur. Özellikle tek girişli işletmeler için kapı alarm sistemlerinin tercih edilmesi çok mantıklı bir önlem olur. Böylece güvenlik en üst düzeyde tutulur.

Ev Kapı Alarmı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İhtiyaca uygun alarm sistemlerinin tercih edilmesi ve güvenliğin en doğru şekilde sağlanması için bazı konulara dikkat etmek gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Alarm sistemini kurmadan önce kapı sağlam olmalı.
  • Kilit sistemleri yeterli olmalı. Birden fazla kilit sisteminin bulunması daha iyi olur.
  • En iyi ve en kaliteli markalar tercih edilmeli.
  • Kapı alarm sistemleri bazen tek başına yeterli olmayabilir. Güvenliği artırmak için kamera sistemleri ile birlikte tercih edilmeli.
  • Dayanıklı olmalı.
  • Kolay monte edilmeli.
  • Kullanımı kolay olmalı.
  • Uzaktan kontrol edilebilmeli.

Bu hususlar alarm sistemi seçmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlardır. Mutlaka dikkate alınmalı ve alana uygun sistemler seçilmeli.

ev-kapi-alarmlari-nasil-calisir
ev-kapi-alarmlari-nasil-calisir

Ev Kapı Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kapı alarm sistemleri birbiri ile entegre şekilde çalışır. Üzerinde duyarlı sensörler bulunur. Darbe ve açılma sensörleri sayesinde güvenlik düzeyini en üst seviyeye taşırlar. Darbe sensörleri, kapıdaki zorlamayı kısa zaman içinde fark eder. Fark ettikten hemen sonra aktive olur ve alarm sistemini çalıştırır.

Açılma sensörleri de bu amaca hizmet eder. Kapıda belirli bir açılma söz konusu olduğu anda alarm sistemini çalıştırır. Sirenler hareket geçer ve çevreye uyarı sinyalleri gider. Aslında çok kolay bir çalışma mekanizmasına sahiptir.

Ev Kapı Alarmı Fiyatları

Kapı alarmları farklı modeller ve özellikler ile piyasaya sürülür. Marka ve özellik fiyatı etkiler. Kesin bir fiyat bilgisi için yetkili servisler ile görüşmek ve doğru fiyat teklifleri almak gerekir.

Tavsiye Edilen Yazılar