hirsiz-alarminda-ev-modu-nasil-oluyor

Güvenliğiniz adına sahip olduğunuz alarm sisteminizde ev modu ne işe yarıyor öğrenmek ister misiniz? Şimdi sizlere kablosuz alarm sisteminizde ev modu nasıl kullanabilirsiniz bilgi verelim. Ev moduna ayarladığınız alarm sisteminizi evinizin dışında olduğunuzda aktif hale getirmek adına öncelikle uygun kurulumun yapılması gerekir.

Ev Modu Nasıl Ayarlanır?

Alarm sisteminiz için alanında uzman güvenlik personeli öncelikle evinizde ya da işyerinizde keşif yapar. Tehlike arz eden noktaları tespit eder ve gereken yerlere dedektörler yerleştirir. Bu dedektörler cam, kapı ya da tehlikeli noktalara yerleştirilir. Yapıştırılan dedektörler hassas durumlarda alarm sistemini devreye sokar. Alarm sisteminde ev modu pasif halde ayarlanır. Evden çıkışınızda ise aktif hale ayarlayabilirsiniz.

Ev Modu Ne Zaman Devreye Girer?

Evinizden çıktığınız andan itibaren evinizi koruyarak tek şey alarm sisteminizdir. Güvenliği sağlayan, dışarıdan gelecek kötü niyetli müdahaleleri engelleyen bir sistemdir.

Ev modu;

  • Cam kırılmaları
  • Pencereden giriş
  • Kapıdan giriş
  • Çatıdan giriş

Daha birçok riskli noktaya yerleştirilen dedektörler izinsiz girişleri algılar ve alarm sistemi devreye girerek çevreyi uyarır. Aynı zamanda güvenlik birimlerine ve size eş zamanlı bilgi vererek gereken müdahalenin hızlı şekilde yapılmasını sağlar.

Ev Modu Telefon Kurulumu

Akıllı ev alarm sistemleri ile artık akıllı telefonunuza kuracağınız alarm sisteminizi ev moduna dilediğiniz an alabilirsiniz. Evden çıktığınızda alarm sisteminizi aktif hale getirmeyi unuttuysanız uzaktan kontrol sağlayabilirsiniz.

Ev Modu Bilgisayar Kurulumu

Alarm sisteminizi akıllı telefonlarınıza kurabildiğiniz gibi tabletinize de kurabilirsiniz. Ev modu için yatağınızdan kalkmanıza gerek kalmayacak. Evde olsanız da olmasanız da kendinizi güvene alabilirsiniz.

Hırsız Alarmı Ev Modu Neden Önemlidir?

Hırsızların sürekli keşif yaptığı evinizi korumanız artık kolay olacak. Evinizde olduğunuzda gece saatleri hırsızlar için evinizi korumasız hale getirir. Hırsızların sabaha karşı ya da fırsat kolladıkları günün her saatinde evinize izinsiz girmeye çalışması sonucu karşılaşmanız istenmeyen durumlar arasındadır. Hırsızlar için sizlerin evinizde olup olmaması önemli değildir.

Bu bilinç can güvenliğiniz adına oldukça korkutucudur. Hırsız alarm sistemine ek olarak ev modu özelliği sadece kapıdan değil, cam ya da pencereden girişlerin de önüne geçer. Bazı evlerin müstakil yapıda olması tahmin ettiğinizden daha fazla noktadan giriş yapılması anlamına gelir. Alanında uzman alarm sistemi personeli tarafından riskli her yer koruma altına alınır.

hirsiz-alarminda-ev-kurulumu
hirsiz-alarminda-ev-kurulumu

Bu yönüyle evinizin dışından gelebilecek her türlü tehlike ortadan kaldırılmış olur. Hırsızların sevmediği alarm sistemleri geçmişten günümüze gelişen teknoloji sayesinde nefret ettikleri sistemler arasındadır. Aktif olduğunda yüksek uyarıcı ses düzeneği ile çevreyi uyarır, sinyalleri güvenlik merkezine ve emniyet birimlerine yönlendirir. Evinizde olup biten her şeyi akıllı cep telefonunuzdan izleyebilirsiniz. Her evde ve işyerinden alarm sistemlerinde yer alan ev modu ile güvende olacaksınız.

Tavsiye Edilen Yazılar