Tüm kapalı yaşam alanlarının, hırsızlık gibi olaylara karşı korunabilmesi için alarm sistemleri geliştirilmiştir. Paradox alarm Türkiye’de kullanılmakta olan en kaliteli güvenlik sistemleri ürünleridir. Kurulumu yapılan paradox alarm nasıl çalışır. Hırsızlık olaylarını önlemek için kapı ve pencere sistemlerine bağlantısı yapılan alarm sisteminin çalışması için evden çıkarken alarm sistemi aktif edilir. Kapı ya da pencereler, zorlama ile açılmaya başladığında alarm sistemi devreye girer ve siren çalmaya başlar. Yüksek sesli siren sayesinde çevrede bulunanların alarmı duyması sağlanır. Zorla girmeye çalışan kişinin vazgeçmesini ve kaçmasını sağlayacaktır.

Enerji Bağlantısı

Ev ya da iş yerleri için gece saatlerinde hırsızlık yapmayı planlayanlar, binanın elektrik enerjisini keserek alarm sistemlerini susturmaya çalışırlar. Paradox alarm sistemleri tüm risklere karşı teknolojik gelişmelerden faydalanarak en güvenli sistemleri üretmiştir. Paradox alarm nasıl çalışır, paradox alarm sistemlerine sürekli enerji sağlanabilmesi için aküler kullanılmaktadır. Teknik nedenlerle ya da kasıtlı olarak binanın elektrik enerjisi kesilse bile paradox alarm aküden aldığı enerji ile çalışmaya devam edecektir. Bu kullanıldığı yer yerde kesintisiz güvenlik sağlamasına neden olmaktadır.

Güvenlik Alarm Sistemleri nedir ne işe yarar

İş Yerleri Güvenliği

İş yerlerinde her türlü hırsızlık olayını önlemek için kullanılan paradox alarm sistemleri, kullanım yerine göre ayarlanmaktadır. İş yeri giriş ve çıkış kapılarına, konulacak özel sistemler ile kartını ya da parmak izini okutmayan kişiler giriş yapamayacaktır. Ya da bu sistemleri kullanmadan girmeye çalışanlar olduğunda alarm sistemi çalışacak ve görevlileri uyaracaktır. paradox alarm nasıl çalışır. Mağaza gibi bir iş yerinde çıkış kapısına yerleştirilen ürün kontrol alarm sistemleri, kasadan barkodu okutulmadan geçen tüm ürünlerin barkodlarını hassas göz sistemi ile okuyarak, ürün çıkışını önleyecektir. İzinsiz çıkartılmak istenen ürünü tespit ederek siren çalacaktır.

Alarm Çeşitleri

En güvenilir alarm sistemlerinden olan paradox alarm çeşitleri, hırsızlık alarmı, yangın alarmı, gaz kaçağı alarmı, su baskını alarmı, panik butonu, acil tıbbi müdahale butonu gibi sistemlerden oluşmaktadır. Tüm alarm sistemleri insanların can ve mal güvenliği için geliştirilmiştir. Paradox alarm sistemlerinin hem kurulumları hem de kullanımı çok kolaydır ve güvenlidir.

Tavsiye Edilen Yazılar