Bir yer için güvenlik önlemleri yöntemlerini düşündüğümüzde aklımıza ilk önce alarm sistemleri gelir. Piyasada çok sayıda marka ve model bulunmaktadır. Alarm sistemlerinin kaliteli ve güvenli olması önemlidir. Paradox alarm sistemleri kalitesini ispatlamış bir markadır ve ülkemizde çok sayıda kullanıcısı vardır. Paradox alarm paneli sayesinde kurulacak tüm alarm sistemleri tek bir noktadan kontrol edilebilmekte ve gerekli ayarlamaları yapılabilmektedir. Kurulum öncesinde, kurulumu yapacak olan ekip, kullanılacak olan yeri inceler, keşif yaparak, hangi sisteme ve hangi aparatlara ihtiyaç olduğunu belirler. İhtiyaca en uygun paradox alarm ürünlerinin alınmasını sağlar ve kurulumu gerçekleştirirler.

Kurulum İşlemleri

Paradox ev alarm sistemlerini, müstakil evler, apartman dairesi, villa gibi tüm yapılar için kullanabilirsiniz. Alarm kurulumu yapmadan önce paradox alarm paneli nereye yerleştirilecek yer belirlemesi yapılmalıdır. Önce panel yerleştirilir ve panelden alarm sistemlerinin kullanılacağı noktalara kablolama yapılır. Panelin yerleştirileceği yer güvenli bir yer olmalı ve yetkisiz kişilerin panele ulaşması engellenmelidir. Hırsızlık alarm sistemleri ve güvenlik kamera sistemleri için hassas noktalar belirlenir ve güvenliği en iyi sağlayacak şekilde alarm sistemleri montajı yapılır.

Alarm Ayarlamaları

Evlerde ya da küçük işletmelerde kullanılan alarm sistemleri ile hırsızlık olaylarına karşı önlem alınabilmektedir. İş yerlerinden akşam çıkış saatinde, paradox alarm paneli üzerinden alarm sistemi aktif edilir ve iş yeri kapısı kapatılır. İş yeri kapısı anahtar ile düzgün bir şekilde açıldığında alarm devreye girmeyecektir. Zorlama gibi durumlar hissedildiğinde alarm devreye girecek ve sireni çalmaya başlayacaktır. Evlerde ve iş yerlerinde alarm sisteminin tüm kontrolü panel üzerinden yapılmaktadır.

Alarm Türleri

Güvenlik için kullanılan tüm hırsızlık, yangın ya da diğer alarm sistemleri ayarları alarm paneli üzerinden yapılmaktadır. Paradox alarm türleri, hırsızlık alarmı, yangın alarmı, doğalgaz kaçağı alarmı, acil müdahale alarmı, panik butonu gibi sistemlerdir. Bu sistemlerin hassasiyet ayarları kullanıldıkları yerlere göre ayarlanabilmektedir. Alarm sistemlerinin aktif edilmesi ya da çalan alarmın susturulması, hassasiyet ayarlarının yapılması gibi tüm işlemler paradox alarm paneli üzerinden yapılmaktadır. Bu ayalar için teknik destek almanız önemlidir.

Tavsiye Edilen Yazılar